CBR1000RR Fireblade SP/SP2

24 900 

Správna rovnováha

Modely Fireblade SP a SP2 sú ľahšie, rýchlejšie a technologicky vyspelejšie než čokoľvek, čo sme doteraz vytvorili.

Kategórie:

Popis

EŠTE VÝRAZNEJŠÍ ŠTÝL

Predstavujeme model SP a SP2.Tieto dva technologicky vysoko vyspelé motocykle sú blízkymi príbuznými modelu Fireblade, no majú v sebe viac pretekárskej DNA spoločnosti Honda. S vylepšeným pomerom výkonu a hmotnosti ide o dokonalé motocykle pre jazdcov, ktorí milujú otvorené dni na dráhe. Ak chcete pretekať, model SP2 je tou správnou voľbou. Pretekársky okruh je ideálnym miestom, kde si môžete vyskúšať ďalšiu úroveň kontroly.

Trojštvrťový predný pohľad na model Honda Fireblade, so záberom na pretekársku dráhu.

Model SP2 má všetky prvky modelu SP, no zároveň má úplne inú hlavu valca a piesty na zvýšenie výkonu. Líši sa tiež svojím vzhľadom s ľahkými kolesami Marchesini, trojfarebným povrchom a detailami z uhlíkových vlákien.

Vyrazte pretekať

K dispozícii sú pretekárske balíky. Tento motocykel sa blíži továrenskej výrobe pretekárskych strojov – presne to, čo potrebujete na zvýšenie náskoku pred konkurenciou.

Bočný záber modelu Honda Fireblade.
Trojštvrťový pohľad na zaparkovaný model Honda Fireblade.
Trojštvrťový predný pohľad na model Honda Fireblade na dráhe.

Interná meracia jednotka (IMU) umiestnená v blízkosti ťažiska motocykla je jeho nervovým centrom, ktoré neustále posudzuje uhly náklonu.

Táto jednotka motocykla tiež sleduje otáčanie kolesa, otáčky motora, používanie bŕzd a plynu z ďalších jednotiek ECU. V závislosti na zvolenom režime odpruženia dokáže vypočítať optimálnu silu kompresie a tlmenia potrebnú pri rôznych rýchlostiach.

Zamerané na brzdy

Systém ovládania zadného zdvihu (RLC) pomáha udržiavať kontrolu nad zadnou časťou motocykla pri prudkom alebo neskorom brzdení, a to obzvlášť v zákrutách. K dispozícii je aj nový systém ABS, ktorý reguluje brzdnú silu na základe uhla náklonu. Model Fireblade je výnimočne zhovievavý voči vašim chybám.

Bočný pohľad na model Honda Fireblade na dráhe.

Počas zatáčania sa aktivuje nový systém ABS, aby vám dodal väčšiu istotu pri vjazde do zákruty s príliš vysokou rýchlosťou. Bežná chyba, ktorej sa dopúšťa väčšina jazdcov – dokonca aj tých profesionálnych.

VÝKON JE ZÁKLAD

OVLÁDANIE VÝKONU

Ako funguje systém na výber režimu jazdy v modeloch SP a SP2.
Detail spínačov modelu Honda Fireblade.

Výstupné charakteristiky motora, podvozku a odpruženia (na modeli SP a SP2) sú ovládané elektronicky a počas jazdy sa neustále upravujú. Režimy motocykla Fireblade sú známe aj ako „Rýchly, Zábavný a Bezpečný“. Môžete ich prepnúť pomocou prepínača na ľavom riadidle.

Prvý režim

Prináša lineárnu a plynulú odozvu škrtiacej klapky, nízku reguláciu systému HSTC a brzdenia motorom spolu s výraznými úpravami tlmičov odpruženia.

Druhý režim

Tento režim prináša ovládanie výkonu v prvých troch prevodových stupňoch so stredným úpravami systému HSTC, odpruženia, tlmičov a brzdenia motorom.

Tretí režim

Analyzuje výstupný výkon od štvrtého po najvyšší prevodový stupeň. Výrazná regulácia systému HSTC umožňuje lepšiu trakciu a stabilitu spolu s výraznejším brzdením motora a nízkym nastavením tlmičov odpruženia.

Používateľské režimy

K dispozícii sú dva používateľské režimy, teda celkovo päť jazdných režimov. Po ich výbere je možné režimy motocykla jeden, dva a tri naprogramovať podľa štýlu a hmotnosti jazdca, povahy trati a jazdných podmienok. Niektoré nastavenia môžete dokonca vypnúť.

 

TECHNICKÉ ÚDAJE

 • Motor
  Vrtánie × zdvih (mm) 76 x 55
  Príprava zmesi PGM-DSFI
  Kompresný pomer 0.5423611111111112
  Zdvihový objem motora (ccm) 999
  Typ motora Kvapalinou chladený štvortaktný 16-ventilový radový štvorvalec, rozvod DOHC
  Max. výkon 141 kW pri 13,000 ot. za min.
  Max. krútiaci moment 116 Nm pri 11,000 ot. za min.
  Štartér Elektrický
 • Kolesá
  Predné zavesenie Teleskopická obrátená vidlica s priemerom vnútornej trubky 43 mm Big Piston s nastaviteľným predpätím, kompresiou a odskokom, 120mm zdvih
  Zadné zavesenie Pro-Link s TTX36 Smart-EC (Öhlins), 60mm zdvih
  Predné pneumatiky 120/70ZR17 58W
  Rozmer zadnej pneumatiky 190/50ZR17 73W
  Predné kolesá 17 palcov
  Zadné kolesá 17 palcov
 • Rozmery a hmotnosti
  Kapacita akumulátora (V – Ah) 12V – 4.5 Ah (Li-ion)
  Uhol sklonu 23.3°
  Rozmery (D × Š × V) (mm) 2,065mm x 715mm x 1125mm
  Typ rámu Dvojitý kosoštvorcový, hliníkový, odlievaný
  Objem palivovej nádrže (l) 16 litrov
  Svetlá výška (mm) 129mm
  Pohotovostná hmotnosť (kg) 195kg
  Výška sedadla (mm) 820mm
  Závlek (mm) 96mm
  Rázvor (mm) 1404mm
 • Prevodovka
  Spojka Mokrá, viaclamelová
  Koncový prevod Reťaz
  Prevodovka 6-stupňová
 • Prístroje a elektronika
  Svetlomety LED