MOTOCYKLE HONDA SÚČASŤOU CYKLISTICKÉHO KONVOJA.

MOTOCYKLE HONDA SÚČASŤOU CYKLISTICKÉHO KONVOJA

Stáva sa už pomaly tradíciou, že Honda Slovensko aktívne podporuje najväčšie cyklistické podujatia na Slovensku, účasťou svojich motocyklov.

Podobne aj v tomto roku, 11 motocyklov Honda sprevádzalo cyklistický konvoj na majstrovstvách Česko-Slovenska, ktoré sa uskutočnili 27.-30. júna 2019 v Trnave, v tomto roku aj s účasťou slovenskej cyklistickej ikony Petra Sagana.

Motocykle Honda v konvoji sedlali komisári z Čiech aj Slovenska, technická podpora či oficiálny kameraman a fotograf. Viezť motocykel v cyklistickom konvoji je veľkou výzvou aj pre skúseného motorkára. Nielenže sa musí pohybovať opatrne aby neohrozil nechránených cyklistov, ale často musí okamžite reagovať na nečakané situácie, najmä tak, aby nikomu neprekážal. Často sa musí rýchlo stratiť, alebo naopak objaviť tam, kde je ho potreba. Aj preto je dôležité, aby motocykle boli dostatočne výkoné, ale zároveň obratné. Ideálnymi motocyklami na tento účel sú práve Honda Africa Twin. V konvoji okrem “Afrík” boli aj X-ADV, CB500X a CB650R.