#cap1 #cap1 #cap1 #cap1 #cap1 #cap1 #cap1 #cap1 #cap1 #cap1 #cap1 #cap1
Pre viac informácii k akcii kliknite sem.

Supersport

Supersport

Naked

Naked

Touring

Touring

Custom

Custom

ON/OFF

ON/OFF

Scooter

Scooter

Off-road

Off-road

125 ccm

125 ccm

Skúter Honda PCX 125Vision

PCX125 2015

Základné parametre

Zdvihový objem: 125 cm3
Typ motora: Štvortaktný kvapalinou chladený 2-ventilový jednovalec SOHC
Vŕtanie x zdvih: 52,4 x 57,9 mm
Max. výkon: 8,6 kW / 8500 ot. za min.
Max. krútiaci moment: 12 Nm / 5000 ot. za min.
Maximálna rýchlosť: 110 km/h
Spotreba: 2,11 l/100 km
Prevádzková hmotnosť: 130 kg
Dĺžka/šírka/výška: 1915/740/1100 mm
Rázvor náprav: 1315 mm
Objem palivovej nádrže: 8 l
Pneumatiky - predné: 90/90-14
Pneumatiky - zadné: 100/90-14
Výška sedadla: 760 mm

Cena

Odporúčaná cena: 2 590,00 EUR

Základné informácie

V predaji od 17.4.2014!

Absolútny bestseller na slovenskom trhu prichádza v novom dizajne a s viacerými vylepšeniami. Ikona, ktorá medzi skútrami s objemom 125 cm3 nemá súperov.

  • Mimoriadne nízka spotreba paliva - len 2,11 l / 100 km. Úspora paliva bola dosiahnutá pneumatikami s nízkym valivým odporom a tiež znížením trecích odporov motora.
  • Väčšia palivová nádrž s objemom 8 litrov umožňuje dojazd cez 375 kilometrov na jedno natankovanie.
  • Predné a zadné osvetlenie vybavené technológiou LED.
  • Odkladacia schránka pred jazdcom je oproti predchádzajúcej generácii zväčšená a zmestí sa do nej napríklad fľaša vody. V tejto schránke sa naviac nachádza aj 12V zásuvka pre dobitie mobilného telefónu.
  • Motor s objemom 125 cm3 so vstrekovaním paliva a automatickým vypínaním pri zastavení - tento systém je možné v prípade potreby kedykoľvek deaktivovať.

GALÉRIA

  RECENZIE

Recenzia Honda PCX 125 1

Podkapotou.sk
Honda PCX 125 – jednoducho zábavná a odsúdená na úspech

Aj vás svrbia dlane a chceli by ste sa prevetrať inak, ako iba v kabriolete? Poďte s nami na motocykel!

Svojím dizajnom patrí PCX medzi to krajšie, čo sa potuluje po našich cestách. Pomerne agresívny dizajn a športový vzhľad podporuje najmä veľký, pôvodne do X tvarovaný predný svetlomet, ktorý má svoje korene vo veľkej Honde VFR 1200F!

Celkovo je pocit zo skútra veľmi pozitívny. V tomto prípade sa stretli vyspelá technika a priaznivá cena. Navyše výborne jazdí, málo „žerie“ a čo je asi to najdôležitejšie: je pre všetkých. Totiž netreba si naň robiť vodičák na motorku. Vďaka novele ho totiž môžete osedlať aj vtedy, ak máte vodičské oprávnenie na osobné auto. Poviem vám, som pravoverný vyznávač jednej stopy, ale tento skúter mi priniesol počas pár spoločne prežitých dní toľko zábavy, ako už dávno žiadna motorka.

Recenzia Honda PCX 125 2

Motoride.sk
Honda PCX 125 2013 – Jednoducho zábavná

Ako je možné, aby sa vyznávač rýchlosti, V-Twinov a moto adrenalínu zaľúbil do malého, jednoduchého a lacného mestského približovátka až tak, že si plánuje dokonca jedno zaobstarať? Odpoveď na túto zapeklitú otázku by mal poskytnúť tento mini mesto – okreskový testík.

Písať o tom, koľko úžitku vie malý skúter poskytnúť, je ako objaviť teplú vodu. Ale že sa dá na skútri zažiť kopec zábavy - to už také samozrejmé nie je. Hlavne pomer “cena výkon” mi do úst tlačí otrepané – za málo peňazí, veľa muziky.

Nehanbím sa keď sa priznám, že kým som mal PCXko požičané, moja mašina stála v garáži. Či do práce, na šport, za kamošmi, alebo len tak blbnút a spoznávať nové uličky v meste, vždy som siahol po skútri. Tričko, rukavice, helma a vietor vo vlasoch. Za jeden deň som toho stihol viac ako zvyčajne, skoro zadarmo a ešte s radosťou. Večer o pol dvanástej, keď som mu konečne dal vydýchnuť, som si ho ešte 5 minút obzeral, čo sa mi už dlho nestalo ani pri o dosť lepších strojoch. PCXko je veľmi podarený skútrik a pomer cena/muzika je bezkonkurenčný. Moje hlinené prasiatko už naberá na váhe a čaká na porážku..

Recenzia-Honda PCX 125-3

Svetmotoru.cz
Dlouhodobý test Honda PCX 125: Má to za sebou!

Ako je možné, aby sa vyznávač rýchlosti, V-Twinov a moto adrenalínu zaľúbil do malého, jednoduchého a lacného mestského približovátka až tak, že si plánuje dokonca jedno zaobstarať? Odpoveď na túto zapeklitú otázku by mal poskytnúť tento mini mesto – okreskový testík.

Když jsme v červnu stopětadvacítku od Hondy převzali, nejvíc nás zajímala fi nální spotřeba skútru. PCX je přece vybaveno systémem stop-start a pro úsporu paliva se narodilo. Opravdu jsme nakonec jezdili za pár korun?

Hodnocení
Mouchy se našly, na svých pět měsíců v redakci Světa motorů ale může být stopětadvacítka od Hondy celkově pyšná. PCX šlo z ruky do ruky, skútr byl neocenitelný hlavně pro pražské přískoky. Bude nám chybět. K popsaným kladům musíme přidat ještě jeden, možná nejzásadnější – výbornou cenu 59 900 Kč. Mezi značkovými skútrovými produkty jedna z nejatraktivnějších. Až budete přemýšlet, který stroj si k rozšířené béčkové skupině pořídit, o Hondě PCX 125 rozhodně popřemýšlejte! .

Recenzia-Honda PCX 125-4

idnes.cz
Honda PCX přesvědčí levným provozem, při stání vypne motor

Malý mrštný skútr s přitažlivým designem míří hlavně na mladou klientelu. Nebo na ty, kteří poprvé usednou za řidítka skútru. S objemem 125 ccm ho totiž mohou řídit i držitelé řidičského oprávnění na osobní auto. Jak jezdí Honda PCX se systémem start-stop jsme prověřili v testu.

Už na první pohled je Honda kvalitně zpracovaná a použitými plasty jasně překonává levnější značky. Velmi dobře vypadají i kovová řidítka, která je možné pomocí šroubů přenastavit do jezdcem preferované pozice.

Hodnocení
Honda PCX nabízí dobrý poměr mezi cenou, kvalitou zpracování a dynamikou. Za 59 900 korun je tak lákavým vstupním modelem do světa skútrů s objemem 125 ccm. .

  Podobné modely

FORZA125

SH125i

SH Mode 125

SH150i

PCX150

Vision

SH300i

NSS300 Forza

avion-facebook.png