CB1100 RS

12 490 

Tvar drsného pretekárskeho motocykla zo 70-tych rokov s nádychom stroja typu „café racer“.

Predstavujeme úplne nový model Honda CB1100 RS – motocykel vyrobený pre moderný svet, ktorý vystihuje ducha klasickej éry motocyklov. Má motor s plynulým a vysokým výkonom, ako aj autentický vzhľad s chrómovanými detailmi. CB1100 RS je možno práve ten motocykel, o ktorom ste vždy snívali.

Kategórie: Značka:

Popis

DOBRÝ PREHĽAD DETAILOV

Model CB1100 RS upúta pozornosť od okamžiku, keď ho rozpálite naplno. Praskavý zvuk vychádzajúci z pochrómovaného výfuku – pripomínajúci model CB750 – určite nezostane bez povšimnutia. Tento stroj má však určite navrch, má vzhľad čisto cestného motocykla s pútavou prednou a zadnou časťou pružiacej a tlmiacej jednotky, kompletne plávajúcimi kotúčmi, palivovou nádržou so športovými pásmi a smerovkami v štíhlom štýle – je jednoducho úchvatný.

Predný trojštvrťový pohľad na model Honda CB1100 RS.

ZLATÝ ŠTANDARD

Kompletne nastaviteľné predné a zadné odpruženie vyvinuté spoločnosťou Showa.

Detail predného odpruženia motocykla Honda CB1100 RS.

Náplň odpruženia je ľahšia ako bežných tlmičov s kazetou a toto usporiadanie poskytuje lineárne tlmenie v závislosti od rýchlosti, aby sa zabezpečil poddajný a hladký pocit z jazdy.

Predná vidlica

Model CB1100 RS je vybavený vylepšenou vidlicou s rozmerom 43 mm a dvojitým zahnutým ventilom – všetko v štýle motocyklov Custom – vďaka čomu poskytuje skvelú úroveň kontroly pri jazde. Obsahuje konštrukciu voľného ventilu, ktorá postupne zvyšuje výkon tlmenia v závislosti od podmienok na ceste. Táto jednoduchá a inovatívna technológia je použitá prvýkrát na svete a poskytuje dokonalé úrovne výkonu, ktoré sa rovnajú pružiacej a tlmiacej jednotke s tlmičmi s kazetou, ale jej celková hmotnosť je ľahšia.

Zadné tlmiče

Dvojité zadné tlmiče Showa prinášajú možnosti nastavenia predpätia pružín a pracujú v zhode s kyvnou vidlicou z pevnej ocele. Táto kombinácia je zárukou dobrej stability a skvelého pocitu zo zadného kolesa a riadenia – dokonca aj pri jazde so spolujazdcom.

 Horný pohľad na motocykel Honda CB1100 RS.

Nezabudnuteľné časy

V roku 1969 vyhlasoval príchod novej éry motocyklov Suberbike vzduchom chladený radový štvorvalcový motor – príchodom Hondy CB750 Four. To bol rozhodujúci moment, ktorý zmenil naše vnímanie motocyklov a spôsob, akým sme na nich jazdili. Model CB1100 RS je priamym odkazom na tieto rané dni slobody – pravý stroj typu „café racer“, zrodený z DNA klasickej éry.

Čas na zmenu

Motor DOHC sme skultivovali a vylepšili tak, aby dokonale reagoval na hladký systém lineárneho pohonu. Najvyšší krútiaci moment je 91 Nm a vyjadruje svalnatý výkon strojov klasickej éry. Je vyhotovený v čiernej farbe až po kryt vačkového hriadeľa – vytvára silný kontrast so žiarivo leštenými zliatinovými a chrómovými detailmi, aby dosiahlo pravý vzhľad motocykla určeného hlavne do ulíc a vyjadril svoju spolupatričnosť s triedou Custom.

Detail motora motocykla Honda CB1100 RS.

Výrazné pochrómované výfuky sa stali charakteristickým znakom motocykla so vzduchom chladeným radovým štvorvalcovým motorom.

Detail výfuku motocykla Honda CB1100 RS.

TECHNICKÉ ÚDAJE

 

 • Motor
  Vrtánie × zdvih (mm) 73.5 x 67.2
  Príprava zmesi Elektronické vstrekovanie paliva PGM-FI
  Kompresný pomer 9.5:1
  CO2 Emissions 123
  Zdvihový objem motora (ccm) 1140
  Typ motora Vzduchom a olejom chladený radový štvorvalec, rozvod DOHC
  Max. výkon 66 kW pri 7,500 ot. za min.
  Max. krútiaci moment 91 Nm pri 5,500 ot. za min.
  Štartér Elektrický
 • Kolesá
  Predné zavesenie 43mm konvenčná vidlica (SDBV) s nastaviteľným predpätím pružiny
  Zadné zavesenie Kyvná vidlica s dvomi tlmičmi
  Rozmer prednej pneumatiky 120/70 R17
  Rozmer zadnej pneumatiky 180/55 R17
  Predné kolesá 17in x 3.50MT
  Zadné kolesá 17in x 5.50MT
 • Rozmery a hmotnosti
  Kapacita akumulátora (V – Ah) 12V 11.2Ah
  Uhol sklonu 26°
  Rozmery (D × Š × V) (mm) 2,180 x 800 x 1100mm
  Typ rámu Dvojitý kolískový, oceľový
  Objem palivovej nádrže (l) 16.8 litra
  Svetlá výška (mm) 130mm
  Pohotovostná hmotnosť (kg) 252kg
  Výška sedadla (mm) 795mm
  Závlek (mm) 99mm
  Rázvor (mm) 1,485mm
 • Prevodovka
  Spojka Mokrá, viaclamelová
  Koncový prevod Reťaz
  Typ prevodovky 6-stupňová
 • Prístroje a elektronika
  Svetlomety LED