CRF 1000L2 Africa Twin Adventure sports ABS 2018 Limitovaná edícia

14 590 

Volanie divočiny je inštinkt, ktorému sa nikdy nedá odolať.

Kategórie:

Popis

 DOBRODRUŽSTVO POKRAČUJE

SKUTOČNÝ ŽIVOT ZNAMENÁ ÍSŤ NEVYZNAČENOU TRASOU

Dobrodružný duch sa nedá skrotiť.

Model CRF1000L Africa Twin Adventure Sport neodradia ani tie najhoršie cesty na svete. Neexistuje prekážka, ktorá by ho dokázala zastaviť, rovnako ako neexistuje prekážka, ktorá by dokázala zastaviť vás. Nech už sa zameriate na akýkoľvek horizont smerom na sever, západ, východ alebo juh, schopnosti tohto motocykla vás dokážu dostať kamkoľvek. Ako ďaleko s ním chcete zájsť, záleží iba na vás.

Dvaja ľudia stanujú v noci v prírode a v zábere je bočný pohľad na zaparkovaný motocykel Africa Twin Adventure Sports.

VEĽKORYSÝ VÝKON DVOJVALCA

Správna rovnováha pre dobrodružstvá na ceste aj v teréne.

Jazdec na motocykli Honda Africa Twin Adventure Sports pri prešmykovaní v teréne.

Kombinuje v sebe maximálny výkon 70 kW pri 7 500 ot./min a krútiaci moment 99 Nm pri 6 000 ot./min, vďaka čomu získate veľkorysé silné zrýchlenie, keď ho práve potrebujete. Motor modelu CRF1000L poskytuje dokonalú rovnováhu medzi citlivými reakciami a trakciou zadného kolesa.

Nový motor modelu CRF1000L má ľahší vyvažovací hriadeľ a prepracovaný systém nasávania a výfuku, vďaka čomu ponúka lepší krútiaci moment v strednom rozsahu. Táto kombinácia poskytuje horlivú a energickú odozvu – na požiadanie. Spolu s balíkom na kontrolu riadenia motora dáva tento stroj jazdcovi pocit istoty počas jazdy na všetkých druhoch terénu, v meste, na vidieku alebo v púšti.

Ľahký a kompaktný

Motor prispieva nielen k zvýšenej svetlej výške, ale tiež k pohodliu jazdca. Drží ho 6 držadiel, ktoré udržiavajú minimálnu hodnotu vibrácií. Podvozok – dvojitý polokolískový rám z ocele – sa vyznačuje pevnosťou a vynikajúcou všestrannosťou, ktorá ponúka skvelé jazdné vlastnosti – či už pri rýchlej jazde na diaľnici, alebo terénnej jazde po náročných povrchoch.

Dvaja jazdci na motocykloch Honda Africa Twin Adventure Sports na ceste.

Dvojspojková prevodovka uľahčuje výjazd na vrchol. Má chytrý spôsob detekcie naklonenej plochy. Čím je uhol strmší, tým viac sa nastaví tak, aby vám poskytla najlepšiu možnú trakciu a ovládateľnosť.

 

PLANÉTA JE IBA TVOJA… VYDAJ SA NA CESTU

Vďaka 3 rôznym režimom jazdy sú prístupné všetky cesty.

Všetko potrebné máte na dosah ruky – stačí si len vybrať vlastnosti jazdy, ktoré vyhovujú vašej nálade, schopnostiam a podmienkam na ceste.

Režimy jazdy

K dispozícii sú tri kombinácie nastavenia: TOUR využíva najvyšší dostupný výkon a poskytuje brzdenie motora (EB) v rámci stredného rozsahu a v kombinácii s najvyššou úrovňou systému kontroly trakcie HSTC. Režim URBAN využíva strednú úroveň dostupného výkonu v kombinácii s rovnakými nastaveniami systémov HSTC a EB, ako pri režime TOUR:

Osobné nastavenia

Štvrtý režim – USER – ponúka jazdcovi možnosť nastavenia a uloženia preferovanej kombinácie úrovní využívania dostupného výkonu a systémov EB a HSTC. Ak chcete dosiahnuť najlepší terénny výkon, stlačte tlačidlo G. Možno ho použiť v kombinácii s každým režimom jazdy, pričom upravuje ovládanie spojky tým, že poskytuje priamejšie prenášanie pohonu prostredníctvom dvojspojkovej prevodovky.

 

Dvojspojková prevodovka

Ako už naznačuje jej názov, nachádzajú sa v nej dve spojky, nezávisle ovládané ich vlastným elektrohydraulickým okruhom. Jedna spojka je určená na naštartovanie a pre 1., 3. a 5. prevodový stupeň a druhá spojka je určená pre 2., 4. a 6. prevodový stupeň, takže keď je zvolený prevodový stupeň, tak sa jednotlivé spojky prepínajú medzi sebou. Preraďovanie je hladké, rýchle a eliminuje rázy pri radení, pričom zachováva stabilitu motocykla – ako pri preraďovaní na vyšší stupeň, tak aj pri preraďovaní na nižší stupeň rozsahu prevodovky.

Rozsah vlastností jazdy

Štandardný manuálny režim umožňuje preraďovanie rýchlostí pomocou prepínača na ľavej časti riadidiel Režim D ponúka dokonalú rovnováhu medzi ekonomickou a pohodlnou jazdou, zatiaľ čo režim S poskytuje tri rôzne – športovejšie – vzory radenia.

Trojštvrťový záber na model Honda Africa Twin Adventure Sports spredu s jazdcom, v horách.

Ďalšie zníženie hmotnosti sa dosiahlo použitím lítium-iónového akumulátora. Ďalším prínosom je dlhšia životnosť akumulátora a oveľa menšie straty energie – aj keď sa nejakú dobu nepoužíva.

 

Technické údaje