CRF1100L AFRICA TWIN ADVENTURE SPORTS.

16 190 

Kategórie: ,

Predsezónna ponuka s bezplatným odvozom motocykla


Popis

VYCHUTNAJTE SI DOBRODRUŽNÚ JAZDU NA MODELI ADVENTURE.

Keď jazdíte celý deň, deň za dňom aj na maličkostiach veľmi záleží.

Pri navrhovaní modelu Africa Twin Adventure Sports sme sa zamerali na pohodlie, pretože veľká palivová nádrž vám umožní dlhú jazdu. Rozšírená predná strana aerodynamického krytu ponúka lepšiu ochranu proti vetru, zatiaľ čo výškovo nastaviteľný štít umožňuje znížiť turbulencie okolo hlavy jazdca. A aby sa zlepšila bezpečnosť, nové dvojité LED svetlomety obsahujú funkciu denného svietenia (DRL) na zaistenie konzistentnej viditeľnosti v priebehu dňa. Súčasťou svetlometov je aj osvetlenie zákrut, ktoré – v závislosti od rýchlosti a uhla náklonu – automaticky nasvietia neprehľadné zákruty. Zatiaľ čo tempomat sa postará o veľké vzdialenosti, vyhrievané rukoväte zaistia, aby ste mali ruky v teple. Okrem toho je tu aj nabíjacia zásuvka príslušenstva. A bezdušové pneumatiky, ktoré zjednodušujú opravy na cestách.

Honda Africa Twin Adventure Sports, trojštvrťový záber spredu z pravej strany, jazda po prašnej ceste v púšti

PLNE VYBAVENÉ NA DLHÉ CESTY.

Je čas objavovať? Nie je lepšieho partnera na cesty, nech už vedú kamkoľvek.

Model Africa Twin Adventure Sports sme vybavili praktickými funkciami, ktoré vám pomôžu pri dlhej jazde. Naozaj veľmi dlhej. Navyše sme ho vybavili množstvom technológií, ktoré vám jazdu spríjemnia. Rovnako ako v prípade modelu Africa Twin sú tu štyri vopred nastavené režimy jazdy a dva nastaviteľné používateľské režimy, dynamická inerciálna meracia jednotka (IMU), systém HSTC, systém náklonového ABS na jazdu v zákrutách a systém na redukciu zdvíhania predného kolesa Wheelie Control. Všetko možno ľahko ovládať prostredníctvom dotykového displeja TFT, pomocou aplikácie Apple CarPlay® a pripojenia Bluetooth.

Voliteľné odpruženie SHOWA EERA

Keď si prídete vybrať svoj nový model Africa Twin Adventure Sports – a pretože nikto nevie, kam vás cesta zavedie – máte k dispozícii voliteľné ELEKTRICKÉ NASTAVENIE ODPRUŽENIA JAZDY SHOWA (SHOWA EERA) na optimálne nastavenie odpruženia. Tri predvolené režimy na všetky situácie, ktoré sa vyskytnú počas jazdy po meste a v teréne. Predpätie zadnej pružiny možno navyše elektronicky nastaviť pri státí, či už jazdíte sólo alebo so spolujazdcom a batožinou.

Trojštvrťový záber zhora z ľavej strany na model Honda Africa Twin Adventure Sports pri jazde po ceste v púšti

Voliteľná dvojspojková prevodovka

Naša jedinečná dvojspojková prevodovka (DCT) je jednou z možností voliteľného vybavenia s automatickým a ručným radení a aj prepínačom G(vybratým na dotykovom displeji TFT), ktorý pri jazde v teréne znižuje množstvo preklzu spojky pri radení, čo umožňuje aktivovať pretáčanie zadného kolesa.

ODOLNÝ A ĽAHKÝ HLINÍKOVÝ HORNÝ KUFOR S OBJEMOM 42 L

Horný kufor s objemom 42 litrov je vyrobený z odolného a ľahkého hliníka, možno doň odložiť jednu integrálnu prilbu, pričom má maximálnu nosnosť 6 kg, a možno ho pripevniť na štandardný zadný nosič modelu Africa Twin Adventure Sports (na montáž na model Africa Twin sa predáva samostatne). Je vybavený opierkou chrbta spolujazdca a používa systém Honda s jedným kľúčom na otvorenie kľúčom zapaľovania. Špeciálne navrhnutý vodotesný vnútorný vak je k dispozícii samostatne.

ODOLNÉ A ĽAHKÉ HLINÍKOVÉ BOČNÉ KUFRE

Podobne ako v prípade horného kufra sú 33 l bočný kufor vpravo a 37 l bočný kufor vľavo vyrobené z odolného a ľahkého hliníka. Každý z kufrov má maximálnu nosnosť 10 kg a upevňuje sa na úchyty z nehrdzavejúcej ocele s elektrolytickou finálnou vrstvou na jednoduché čistenie (k dispozícii samostatne). Celková šírka s upevnenými kuframi nepresahuje 100 cm. Systém Honda s jedným kľúčom zabezpečuje pohodlný prístup pomocou kľúča zapaľovania a k dispozícii sú aj vodotesné vnútorné vaky.

VODOTESNÉ VNÚTORNÉ VAKY NA HLINÍKOVÝ HORNÝ KUFOR A BOČNÉ KUFRE

Vnútorné vaky do hliníkového horného kufra a bočných kufrov sú prispôsobené tak, aby dokonale sadli; pretože sú vodotesné, možno ich upevniť zvonka a zvýšiť tým prepravnú kapacitu stroja. Každý z nich je štandardne vybavený náplecným popruhom.

KUFOR NA NÁDRŽ ADVENTURE TOURING S OBJEMOM 4,5 L

Kufor na nádrž s objemom 4,5l je špeciálne určený na dobrodružné výpravy – má kompaktnú veľkosť, preto neprekáža pri jazde v teréne. Obsahuje vrecko na mapu, je vodotesný, kompatibilný s modelom Africa Twin aj s modelom Africa Twin Adventure Sports a má pracku so zatváraním na jeden dotyk a magnety. Maximálna kapacita je 1,5 kg.

NASTAVITEĽNÉ SVETLÁ DO HMLY LED

S cieľom zlepšiť viditeľnosť v zlom počasí sa dvojité LED hmlové svetlomety montujú na predné bočné rúry nehrdzavejúcej ocele (k dispozícii sú samostatne), vyžarujú jasné biele svetlo a ich intenzita sa upravuje spínačom na rukoväti. Údaj o ich zapnutí sa zobrazí na dotykovom displeji TFT.

MOŽNOSTI NÍZKEHO A VYSOKÉHO SEDADLA

Pretože každý jazdec je iný, sú pre model Africa Twin Adventure Sports k dispozícii dve voliteľné sedadlá – o 25 mm nižšie nízke sedadlo s výškou 825 – 845 mm a o 25 mm vyššie vysoké sedadlo s výškou 875 – 895 mm (štandardné sedadlo má výšku 850 – 870 mm). K dispozícii sú rôzne farby, ktoré zodpovedajú prevedeniu motocykla.

 

POKROČILÁ TECHNOLÓGIA JAZDY PRI CESTÁCH NA DLHÉ VZDIALENOSTI PRE MODEL CRF1100L

Motocykel Africa Twin Adventure Sports je pripravený na vyraziť na cestu. Nezáleží na tom, či ide o cestu mestom alebo napríklad cestu okolo sveta. A pretože cesta môže byť dlhá, zabudovali sme pokročilé technológie na podporu jazdy na cestách, pričom všetky funkcie možno ľahko ovládať pomocou plnofarebného multifunkčného (MID) dotykového displeja TFT.

ŠESŤ REŽIMOV JAZDY

Výber režimov jazdy vykonáte jednoducho v ľavom hornom rohu dotykového displeja. K dispozícii sú štyri predvolené režimy jazdy – TOUR (výlet), URBAN (mesto), GRAVEL (štrk) a OFF-ROAD (terén) –, ktoré upravujú odozvu motora a brzdenie motorom, prepínač DCT G a systém náklonového ABS na jazdu v zákrutách, pričom každá z funkcií je navrhnutá tak, aby poskytovala dokonalý výkon. Dva používateľské režimy navyše umožňujú úplné prispôsobenie a umožnia vám nájsť to správne nastavenie, ktoré bude vyhovovať vašim osobným preferenciám.

ELEKTRONICKY REGULOVANÉ NASTAVENIE JAZDY SHOWA (SHOWA EERA™)

SHOWA EERA™ je voliteľné príslušenstvo pre nové stroje. Nastavuje tlmiacu silu v závislosti od vybratého režimu jazdy, pričom vstupné údaje získava zo snímačov zdvihu a inerciálnej meracej jednotky (IMU). K dispozícii sú tri nastavenia na cesty: SOFT – na plynulú odozvu, univerzálne nastavenie MID a nastavenie HARD navrhnuté na športovejšiu odozvu. Na jemné doladenie je k dispozícii nastavenie OFF-ROAD a možnosť USER. Aj predpätie zadnej pružiny možno elektronicky nastaviť, keď je vozidlo v pokoji.

  • DVOJITÉ SVETLOMETY LED S FUNKCIOU DENNÉHO SVIETENIA (DRL) A OSVETLENÍM ZÁKRUT

   Vidieť a byť videný – to je pri jazde vždy prvoradé. Nový dvojitý svetlomet LED vyžaruje prenikavý lúč svetla a pokiaľ ide o ďalšie bezpečnostné prvky, sú tu trojstupňové pravé a ľavé svetlá na osvetlenie zákrut, ktoré využívajú údaje o rýchlosti a náklone na automatické nasvietenie neprehľadných zákrut pri jazde v noci. Svetlá na denné svietenie (DRL) sa navyše automaticky prispôsobujú intenzite okolitého svetla a poskytujú jasné, zreteľne viditeľné svetlo, ktoré zvyšuje bezpečnosť.

   SYSTÉM VOLITEĽNEJ KONTROLY KRÚTIACEHO MOMENTU HONDA SELECTABLE TORQUE CONTROL (HSTC)

   Optimalizovaný systém HSTC pomáha ovládať trakciu zadného kolesa a riadi sa v reálnom čase zo vstupu inerciálnej meracej jednotky (IMU) v šiestich osiach. Ponúka sedem úrovní: úrovne 1 až 4 sa vyznačujú minimálnymi zásahmi a sú rozmiestnené tesne vedľa seba, aby skúseným jazdcom umožňovali presnejšie odladenie pri jazde v teréne, zatiaľ čo úrovne 5, 6 a 7 majú väčšie rozostupy, pričom úroveň 7 ponúka najvyššiu úroveň kontroly. Systém HSTC navyše možno vyp

   SYSTÉM WHEELIE CONTROL REGULUJÚCI ZDVÍHANIE PREDNÉHO KOLESA A SYSTÉM ABS NA JAZDU V ZÁKRUTÁCH

   Jednotka IMU meria uhol náklonu a v kombinácii s ovládacími prvkami otáčok predného a zadného kolesa reguluje výšku zdvihnutia predného kolesa v rozsahu úrovní 1 až 3. Reguláciu zdvíhania predného kolesa možno tiež úplne vypnúť. Systém ABS na jazdu v zákrutách riadi intenzitu brzdenia v pomere k uhlu náklonu a rýchlosti spomalenia. Rozsah zásahu závisí od vybratého režimu jazdy. Reguluje sa aj zdvíhanie zadného kolesa. K dispozícii je terénne nastavenie a systém ABS zadnej brzdy, ktoré možno tiež vypnúť.

    

   VOLITEĽNÁ PREVODOVKA S DVOJITOU SPOJKOU (DCT)

   Ako doplnková výbava (montovaná vo výrobe) je k dispozícii nová prevodovka DCT, ktorá ponúka dva automatické režimy – režim D prináša bezstarostnú jazdu po ceste s najlepšou spotrebou, zatiaľ čo režim S umožňuje výber z troch športovejších režimov. Štandardný manuálny režim umožňuje zmenu prevodového stupňa pomocou páčok na ľavej rukoväti. Prevodovka DCT okrem toho automaticky signalizuje podradenie. V prípade používania v teréne spínač G povoľuje preklzávanie spojky, pričom radenie prevodových stupňov umožňuje priamočiarejšiu jazdu.

    

  OHROMUJÚCI A CITLIVÝ MULTIFUNKČNÝ DISPLEJ

  Plne farebný 6,5-palcový multifunkční dotykový displej (MID) vám umožní ovládať všetky nastavenia režimov jazdy modelu Africa Twin.

  A prispôsobte si všetko podľa seba – displej MID možno upraviť tak, aby zobrazoval rôzne úrovne údajov vzhľadom na vybratý režim jazdy. Každý zo štyroch predvolených jazdných režimov – a aj dva používateľsky prispôsobiteľné režimy – možno vybrať v ľavom hornom rohu 6,5-palcového dotykového displeja TFT. Okrem toho je k dispozícii nastavenie vidlice SHOWA EERA. Displej sa jednoducho ovláda aj v rukaviciach.

  Apple CarPlay®

  Každý potrebuje byť v kontakte, najmä na dlhých cestách. Displej MID preto obsahuje aplikáciu Apple CarPlay®, ktorá umožňuje použitie telefónu Apple iPhone® prostredníctvom dotykovej obrazovky TFT bez zbytočného rozptyľovania pri jazde (iPhone® sa pripája k nabíjaciemu portu USB na pravej strane displeja MID). Môžete používať a zobrazovať navigačné aplikácie a prostredníctvom slúchadiel Bluetooth nasadených na prilbe môžete telefonovať alebo počúvať hudbu.

  ÚPLNE PRISPÔSOBITEĽNÝ PLNE FAREBNÝ 6,5-PALCOVÝ DOTYKOVÝ DISPLEJ TFT

  Detailný záber na displej TFT modelu Honda Africa Twin Adventure Sports
  Detailný záber na ukazovateľ modelu Honda Africa Twin Adventure Sports

  Pripojenie pomocou technológie Bluetooth

  Displej MID ponúka aj možnosť bezdrôtového pripojenia Bluetooth pre zariadenia iPhone® alebo zariadenia so systémom Android. Bezprostredne po spárovaní telefónu môžete pomocou náhlavnej súpravy zabudovanej v prilbe volať alebo prijímať hovory, prípadne získať prístup k zoznamom skladieb, pričom sa nemusíte púšťať riadidiel.

   

CRF1100L Africa Twin – Adventure Sports 2020 Technické údaje

 • Motor
  Vrtánie × zdvih (mm) 92,0 mm x 81,5 mm
  Príprava zmesi PGM-FI
  Kompresný pomer 10,1: 1
  Emisie CO2 (g/km) 112 g/km
  Zdvihový objem motora (ccm) 1084 cm3
  Typ motora Kvapalinou chladený štvortaktný radový dvojvalec s 8 ventilmi, 270° predsadením ojnicových čapov a rozvodom uni-cam
  Max. výkon 75 kW pri 7 500 otáčkach (95/1/EC)
  Max. krútiaci moment 105 Nm pri 6 250 otáčkach (95/1/EC)
  Kapacita oleja 4.9
  Štartér elektrický
  Vrtánie sacieho hrdla 46 mm

   

 • Kolesá
  ABS systém Náklonové dvojkanálové s IMU a vypínateľným ABS na zadnej brzde
  Predné brzdy Dva 310-mm vlnovité plávajúce kotúče s hliníkovým unášačom a hydraulicky ovládaným radiálne uchyteným 4-piestikovým strmeňom s platničkami zo spekaného kovu, ABS
  Zadné brzdy 256-mm vlnovitý kotúč s hydraulicky ovládaným 2-piestikovým strmeňom s platničkami zo spekaného kovu.
  Predné zavesenie 45-mm obrátená vidlica Showa kartridžového typu, plne nastaviteľná, zdvih 230 mm
  Zadné zavesenie monobloková odlievaná hliníková kyvka so systémom Pro-Link s tlakovaným plynovým tlmičom, nastaviteľné predpätie a odskok, zdvih 220 mm
  Predné pneumatiky Bridgestone BATTLAX ADVENTURECROSS TOURER AX41T alebo Metzler KAROO STREET
  Rozmer prednej pneumatiky 90/90-R21 dušové
  Rozmer zadnej pneumatiky 150/70-R18 dušové
  Zadná pneumatika Bridgestone BATTLAX ADVENTURECROSS TOURER AX41T alebo Metzler KAROO STREET
  Predné kolesá 21M/C x MT2.15 vypletané s hliníkovým ráfom
  Zadné kolesá 18M/C x MT4.00 vypletané s hliníkovým ráfom

   

 • Rozmery a hmotnosti
  Kapacita akumulátora (V – Ah) 12V-6Ah Li-ion batéria
  Uhol sklonu 27,5°
  Rozmery (D × Š × V) (mm) 2332 mm X 960 mm X 1558 mm
  Typ rámu Oceľový kolískový rám
  Objem palivovej nádrže (l) 24,8 litra
  Spotreba paliva 4,9 l / 100 km (WMTC)
  Svetlá výška (mm) 250 mm
  Pohotovostná hmotnosť (kg) 238kg
  Výška sedadla (mm) štandardná výška 870 mm / znížená poloha 850 mm (možnosť dokúpiť nižšie 825 mm, alebo vyššie 895 mm sedadlo)
  Závlek (mm) 113 mm
  Rázvor (mm) 1575 mm

   

 • Prevodovka
  Spojka Viaclamelová v olejovom kúpeli, antihopingová
  Ovládanie spojky spojkové lanko
  Koncový prevod O-krúžková reťaz
  Prevodovka 6-stupňová
  Typ prevodovky 6-stupňová manuálna so stálym záberom
  Quick Shifter V ponuke originálneho príslušenstva

   

 • Prístroje a elektronika
  12V zásuvka V ponuke originálneho príslušenstva
  Svetlomety LED
  Systém zapaľovania Electronické zapaľovanie, digitálny tranzistor
  Prístroje LCD displej a 6,5 ​​” TFT dotykový multifunkčný prístrojový panel
  Zadné svetlo LED
  Denné svietenie áno
  Prisvetľovanie do zákrut nie
  Konektivita Bluetooth Audio a Apple CarPlay
  USB zásuvka Áno (USB typ A, 1,5A)
  Automatické vypínanie smeroviek áno
  Tempomat áno
  Upozornenie na núdzové brzdenie áno
  Bezpečnosť Immobilizér, (alarm je v ponuke orig. príslušenstva)