Zľava!

CRF450L

10 090  8 590 

Čakanie sa skončilo. Dvojúčelový motocykel, o ktorom ste tak dlho snívali, je tu. Model CRF450L vyniká pri jazde v teréne, ako aj na ceste, a je určený na dlhé jazdy.

Kategórie:

Popis

DVOJÚČELOVÝ VYSNÍVANÝ STROJ

Model CRF450R skrotený na jazdu po verejných komunikáciách.

To, že model CRF450L vzhľadom pripomína model CRF450R, má svoj dôvod. Je to predsa CRF450R. Rovnaký rám s hliníkových nosníkov, motor Unicam s objemom 449 cm3 a odpruženie Showa. Premenili sme ho na dokonalý terénny stroj s vyšším krútiacim momentom na spodnom konci pásma otáčok, šesťstupňovou prevodovkou, parametrami na jazdu po verejných komunikáciách a ostrou zostavou LED osvetlenia. Okrem toho sme pri jeho výrobe využili technické zručnosti vysokej kvality, ktorými sa značka Honda preslávila.

 

VYVÁŽENÝ VÝKON

A prečo je to dôležité…

Štvorventilový motor Unicam modelu CRF450L s obsahom 449 cm3 s elektrickým štartérom prináša plynulé rozloženie krútiaceho momentu od nízkych otáčok a pomáha zadnej pneumatike v zábere bez ohľadu na stav podkladu. Bol vyvinutý v spojení s endurom CRF450RX a vyznačuje sa ťažším kľukovým hriadeľom a kompresným pomerom 12,0:1. Piest využíva 3 krúžky na zaistenie dlhodobej výdrže a alternátor ACG bol vylepšený na zabezpečenie elektrickej energie pre svetlá a udržiavanie batérie nabitej pri jazde v nízkych otáčkach.

Krútiaci moment kontra výkon

Mimo motokrosových tratí využíva príliš dlhé využívanie maximálneho výkonu vzácnu energiu. V teréne je krútiaci moment, ktorý sa prenesie na kolesá, tým, čo je dôležité. A model CRF450L poskytuje intenzívny a plynulý krútiaci moment 32 Nm pri vyváženom výkone 18 kW a jazdcovi uľahčuje, nie sťažuje život.

Servisné intervaly pre skutočný svet

Honda sa preslávila svojimi technickými zručnosťami a vysokou kvalitou. Model CRF450L bol navrhnutý od začiatku s plánovanou výmenou vzduchového/olejového filtra po každých 1 000 km a generálnou opravou vyžadovanú v intervaloch po 32 000 km.

OBRATNOSŤ A STABILITA ROVNÁ SA ISTOTA.

Výkon v teréne so správaním cestného elegána.

Vyladená rovnováha tuhosti medzi hliníkovým rámom modelu CRF450L a kyvnou vidlicou zaisťuje pevnosť, stabilitu a aj dobrý pocit. Súčasťou motocykla je aj plne nastaviteľná 49 mm vidlica Showa USD a zadné odpruženie Pro-Link s pružinami a úrovňami tlmenia určenými špeciálne na použitie v teréne. 18-palcové zadné koleso s rozetou typu cush drive na ochranu prevodovky a reťaze umožňuje voľbu pneumatiky a 260 mm predný kotúč s vlnitým vzorom a dvojpiestnym strmeňom doplnený 140 mm zadným kotúčom s jednopiestnym strmeňom slúži na citlivé, ale účinné brzdenie.

 

TECHNICKÉ ÚDAJE

 • Motor
  Vrtánie × zdvih (mm) 96 mm x 62,1 mm
  Príprava zmesi Elektronické vstrekovanie paliva PGM-FI
  Kompresný pomer 12,0:1
  Zdvihový objem motora (ccm) 449
  Typ motora Kvapalinou chladený štvortaktný jednovalec UNI-CAM
  Štartér Elektrický

   

 • Kolesá
  Predné brzdy 260-mm kotúčová
  Zadné brzdy 240-mm kotúčová
  Predné zavesenie Teleskopická obrátená vidlica Showa 49 mm
  Zadné zavesenie Showa s jedným tlmičom so systémom Honda Pro-Link
  Rozmer prednej pneumatiky 80/100-21
  Rozmer zadnej pneumatiky 120/80-18
  Predné kolesá Liaty hliníkový ráfik s drôteným výpletom
  Zadné kolesá Liaty hliníkový ráfik s drôteným výpletom

   

 • Rozmery a hmotnosti
  Uhol sklonu 28,5°
  Rozmery (D × Š × V) (mm) 2 280 mm x 825 mm x 1 260 mm
  Typ rámu Hliníkový dvojitý nosník
  Objem palivovej nádrže (l) 7,6 litra
  Svetlá výška (mm) 315 mm
  Pohotovostná hmotnosť (kg) 130,8 kg
  Výška sedadla (mm) 940 mm
  Závlek (mm) 122 mm
  Rázvor (mm) 1 500 mm

   

 • Prevodovka
  Spojka Mokrá, viaclamelová spojka
  Koncový prevod Reťaz
  Typ prevodovky manuálna prevodovka

   

 • Prístroje a elektronika
  Systém zapaľovania Digitálny CDI systém