Zľava!

Dax 125

4 150  3 990 

Kategórie: ,

Predsezónna ponuka s bezplatným odvozom motocykla


Popis

JAZDENIE JE ZÁBAVA
To je dôvod, prečo sa Dax vrátil späť. Stroj sa zrodil na konci 60. rokov minulého storočia a všetky veci, vďaka ktorým bol v tých časoch taký dobrý – malé rozmery, ľahký motor a jednoduché riadenie –, z neho dnes robia ešte príjemnejší stroj. Zvýšili sme výkon, vylepšili rám, odpruženie a brzdy, podstata však zostáva rovnaká: Dax a relax, jazdenie je zábava.

 

MOTOCYKLE VYTVÁRAJÚ SPOMIENKY

Aj tie sú magické. Prvé otočenie plynu, vnímanie pohybu vpred, vnímanie individuality. Slobody. Práve to sa spája s modelom Dax. Otvára brány jazdenia na motocykloch dokorán úplne všetkým a robí to s autentickým, drzým šarmom. Po 40 rokoch mimo Európy sa starý verný priateľ vracia späť pripravený vytvárať vaše nové spomienky.

A absolútne moderný motocykel

Môžete sa opýtať, prečo dostal model Dax práve toto meno? Je to preto, že jeho hlavný lisovaný oceľový rám v tvare písmena T pripomína jazvečíka. Rám skonštruovaný na základe technických poznatkov 21. storočia je odolný a zároveň štýlový. Všetky ostatné diely sú dokonalé v dobových detailoch: vysoké riadidlá zo strojov miniape, zvýšený tlmič výfuku inšpirovaný terénnymi strojmi a dvojité sedadlo dodávajú modelu Dax jeho nezameniteľný a očarujúci charakter. 

Čo viac potrebujete?

Model Dax je určený pre každého. Preto sme zaistili, aby sa na ňom ľahko jazdilo. Od výšky sedadla s hodnotou 775 mm a prirodzeného riadenia z uvoľnenej, vzpriamenej jazdnej polohy. Vysokokvalitné odpruženie – 31 mm predná obrátená vidlica a dvojité zadné tlmiče – poskytuje luxusnú jazdu, rovnako ako mohutné predné a zadné pneumatiky, ktoré dobre priľnú k rozmanitým povrchom. Jednokanálový systém ABS riadi silu brzdenia na predných a zadných hydraulických strmeňoch, aby ste si s tým nemuseli robiť starosti.

Stačí otočiť plynom a vyraziť

Vzduchom chladený motor s objemom 124 cm3 skonštruovaný s dôrazom na odolnosť a plynulý chod poskytuje maximálny výkon 6,9 kW a krútiaci moment 10,8 Nm. To umožňuje dosiahnuť svižné zrýchlenie v meste a slušnú 90 km/h rýchlosť pri cestovaní vo dvojici. To dopĺňa nízka spotreba paliva na úrovni 1,6 l na 100 km (režim WMTC). Odstredivá spojka nevyžaduje páčku spojky: stačí pridať plyn a vyraziť, preto je život ešte jednoduchší. Pri radení všetkých štyroch prevodových stupňov sa využíva nožná páčka, o všetko sa však postará systém.

Vybavený skvelými funkciami

Pri pohľade na stroj vás upútajú všemožné maličkosti. Pochrómované zadné držadlo je jednoducho štýlové a zároveň spolujazdcovi umožňuje pohodlné držanie. Kryt chráni reťaz rozvodovky pred poveternostnými vplyvmi (a zabraňuje zachyteniu voľného oblečenia), zatiaľ čo tmavé 12-palcové kolesá s 5 lúčmi dodávajú stroju moderný charakter. To isté platí aj o plnom LED osvetlení a kompaktnom okrúhlom LCD prístrojovom displeji s inverzným zobrazením informácií, ktoré potrebujete. Nie je tu nič navyše.

DAX 125 – 2023 Technické údaje

 • Motor
  Vrtánie × zdvih (mm) 50,0 x 63,1 mm
  Príprava zmesi Elektronické vstrekovanie paliva PGM-FI
  Kompresný pomer 10,0 : 1
  Emisie CO2 (g/km) 35 g/km
  Zdvihový objem motora (ccm) 124
  Typ motora Vzduchom chladený štvortaktný jednovalec, 2 ventily
  Max. výkon 6,9kW pri 6 750 ot. za min. (95/1/EC)
  Max. krútiaci moment 11 Nm pri 5 500 ot. za min. (95/1/EC)
  Kapacita oleja 1,1 L
  Štartér Elektrický
  Noise Level (dB) 69

   

 • Kolesá
  Predné brzdy 220-mm jednokotúčová hydraulická brzda, ABS s IMU
  Zadné brzdy 190-mm kotúčová
  Predné zavesenie USD vidlica, 100-mm zdvih
  Zadné zavesenie Kyvná vidlica s dvomi tlmičmi, 100-mm zdvih
  Rozmer prednej pneumatiky 120/80-12M/C 65J
  Rozmer zadnej pneumatiky 130/80-12M/C 69J
  Predné kolesá Z liateho hliníku
  Zadné kolesá Z liateho hliníku
  ABS systém Jednokanálove ABS

   

 • Rozmery a hmotnosti
  Kapacita akumulátora (V – Ah) 12V – 3,5Ah
  Uhol sklonu 25°
  Rozmery (D × Š × V) (mm) 1 710 x 755 x 1 030 mm
  Typ rámu Oceľový, rúrkový
  Objem palivovej nádrže (l) 5,6 L
  Spotreba paliva 1,5L/100km
  Svetlá výška (mm) 175 mm
  Pohotovostná hmotnosť (kg) 107 kg
  Výška sedadla (mm) 775 mm
  Závlek (mm) 82 mm
  Rázvor (mm) 1 200 mm

   

 • Prevodovka
  Spojka Mokrá, viaclamelová automatická spojka
  Koncový prevod Reťaz
  Prevodovka 4-stupňová (rotačná)

   

 • Prístroje a elektronika
  Svetlomety LED
  Prístroje LCD
  Zadné svetlo LED