Zľava!

SUPER CUB C125

3 390  2 990 

Nový Super Cub si uchováva si svoje povestne dostupné výkonové charakteristiky aj unikátny nadčasový vzhľad a navyše ponúka dynamický motor s objemom 125 cm3, hladké a tiché poloautomatické radenie, nový odolný podvozok, odpruženie s vysokým zdvihom, kompletné LED osvetlenie či inteligentný kľúč Smart Key.

Kategórie:

Predsezónna ponuka s bezplatným odvozom motocykla


Popis

Super Cub C125 otvára novú stranu v unikátnom príbehu univerzálneho vozidla, ktoré sa predávalo vo viac než 160 krajinách a ktorého okamžite rozpoznateľný vzhľad mu ako prvému vozidlu v histórii v Japonsku umožnil získať trojrozmernú ochrannú známku.

Zatiaľ čo vzhľad sa od klasickej šablóny neodchyľuje, nárast výkonu a krútiaceho momentu vďaka motoru s objemom 125 cm3 napomáha Honde Super Cub pri pohybe v mestskej premávke. Taktiež jeho automatická odstredivá spojka bola vylepšená, aby sa dokázala vyrovnať s nárastom výkonu a poskytla mimoriadne hladké a tiché radenie.

Vylepšenia sa dotkli aj oceľového rámu, ktorý bol optimalizovaný s dôrazom na vyváženú tuhosť, ktorá je v prípade modelu Super Cub zárukou skvelej použiteľnosti. Predné aj zadné odpruženie s dlhým zdvihom, 17-palcové kolesá z hliníkovej zliatiny či predná kotúčová brzda sú zárukou svižných a sebaistých jazdných vlastností a vysokého brzdného výkonu. Osvetlenie tvorené výhradne LED diódami dodáva stroju moderný vzhľad, zatiaľ čo inteligentný kľúč Smart Key je zárukou pohodlia pri každodennom používaní.

Evokujúci dizajn modelu Super Cub C125 vynikne vďaka novým perleťovým lakom.

Stroj sa bude ponúkať v nasledujúcich vyhotoveniach:

Modrá perleťová Pearl Niltava Blue

Červená perleťová Pearl Nebula Red

 

Vzhľad a podvozok

· Pozvoľný vývoj klasického čistého a nadčasového štýlu Super Cub, doplnený o kompletné LED osvetlenie

· Jednoduchá použiteľnosť, komfortná poloha za riadidlami a stabilná ovládateľnosť

· Dlhší zdvih odpruženia, 17-palcové predné/zadné kolesá a predná kotúčová brzda; jednokanálový systém ABS

· Inteligentný kľúč Smart Key s funkciou „odpovede“ prispieva k pohodliu pri každodennom používaní

Pri vývoji modelu Super Cub 125 mali konštruktéri na mysli jedno slovo: univerzálnosť. Inými slovami, stroj musí byť ľahko použiteľný pre širokú skupinu ľudí. Hlavnou súčasťou je dopredu naklonená silueta v tvare písmena „S“, ktorá prechádza od priestoru pre nohy až k zadnému blatníku a je tak zárukou ľahkého nastupovania aj vystupovania.

Všetky detaily sú čisté a kvalitné na pohľad aj na dotyk a ponúkajú elegantnú rovnováhu medzi hladkými, jemne zakrivenými časťami a ostrým okrajom chráničov nôh a predného aj zadného blatníka. Zadný blatník je mimoriadne tenký a namiesto z plastu je vyrobený z lisovanej ocele, čím je zdôraznená klasická silueta v tvare písmena S.

Už od prvej generácie modelu Super Cub je jeho kľúčovým prvkom „jednotka“ riadenia, ktorá spája inak samostatné prvky – vidlicu, riadidlá a chrániče nôh – do jedného neoddeliteľného celku. Na pôvodnom stroji boli riadidlá v tvare vtáčích krídel príjemné na dotyk a medzi zákazníkmi veľmi obľúbené. Tento motív odráža aj nový Super Cub C125 s kovanými skosenými riadidlami, obalenými zakriveným lisovaným plastom, v ktorom sa nachádzajú spínače a prístroje.

Rukoväte sú umiestnené v prirodzenej a uvoľnenej polohe, takže jazdec môže na stroji sedieť vzpriamene a má tak skvelý výhľad pred seba aj do strán. Kvôli vyššiemu komfortu disponuje sedadlo hrubšou a hustejšou uretánovou penou než v prípade verzie C110. Výrezy na oboch stranách jeho prednej časti umožňujú jazdcovi ľahšie dosiahnuť na zem.

Všetko osvetlenie je tvorené modernými a jasnými LED diódami. Hĺbku dizajnu stroja zdôrazňujú taktiež prístroje oddelené dvoma chrómovými krúžkami. Vo vonkajšom kruhu sa nachádza analógový ukazovateľ rýchlosti a kontrolky, zatiaľ čo stredná časť je vyhradená pre digitálny displej.

Moderným prvkom stroja je inteligentný kľúč Honda Smart Key; stačí ho mať vo vrecku a zabudnúť naň. Super Cub C125 je pripravený vyraziť. Kľúč ovláda imobilizér, ktorý zvyšuje ochranu proti odcudzeniu, a je vybavený funkciou „odpovede“, keď ukazovatele smeru po stlačení tlačidla zablikajú, a uľahčí tak nájdenie vozidla na zaplnených parkoviskách. Ako hold svojim predchodcom (a na pripomienku histórie značky Honda) je na kľúči umiestnené historické 3D logo ‚Old Wing‘.

Ďalšou silnou stránkou modelu Super Cub vždy bola ľahká ovládateľnosť a potešenie z jazdy. V 60. rokoch minulého storočia sa stroj dokonca stal inšpiráciou pre skladbu skupiny Beach Boys (My little Honda). S cieľom zachovať jeho sebaisté vlastnosti, aj pri použití silnejšieho 125 cm3 motora, bol pre model Super Cub C125 ako základ použitý rúrkový oceľový chrbticový rám z verzie C110. Konštruktéri sa pri úpravách rámu pre výkonnejší motor zamerali na vyváženosť a tuhosť hlavy riadenia a zavesení motora, pričom riadidlá sú po novom upevnené pomocou gumových silentblokov. Taktiež stúpadlá sú vybavené gumovými vložkami.

Sklon vidlice a závlek sú 26,5°/71 mm, rázvor kolies je 1 245 mm. Pohotovostná hmotnosť dosahuje 109 kg. Na pohlcovanie nerovností slúži predná teleskopická vidlica, ktorá sa vyznačuje zdvihom 100 mm, dva zadné tlmiče majú zdvih 84 mm (o 10/19 mm viac než pri C110), zatiaľ čo elegantné 17-palcové kolesá z hliníkovej zliatiny sú zárukou stability a presného riadenia. Bezdušové pneumatiky majú rozmer 70/90-17 vpredu a 80/90-17 vzadu. Prednú kotúčovú brzdu s priemerom 220 mm s jednopiestovým strmeňom dopĺňa zadná bubnová brzda s priemerom 130 mm.

Motor

Jednoduchý, robustný, spoľahlivý, úsporný; to je stručná charakteristika motora Super Cub C125. Vzduchom chladený dvojventilový SOHC motor s objemom 125 cm3 s elektronickým vstrekovaním paliva bol kozmeticky vylepšený použitím matného laku s kovovým vzhľadom a chrómových detailov, ktoré mu dodávajú prémiový vzhľad. Zmeny sa dotkli taktiež jeho vnútorných častí a zamerali sa predovšetkým na lepšie jazdné vlastnosti.

Hlučnosť motora sa znížila na minimum vďaka využitiu šikmých primárnych ozubených kolies a presnejších radiálnych ložísk kľukového hriadeľa. Bubon radenia bol po novom vybavený ložiskami, ktoré prispievajú k plynulejším zmenám rýchlostných stupňov; rameno radenia je vybavené gumou (tiež s cieľom znížiť hluk) a optimalizovaný gumový tlmič spojky znižuje rázy radenia.

Vŕtanie a zdvih sú 52,4 × 57,9 mm a kompresný pomer dosahuje hodnotu 9,3 : 1. Maximálny výkon 7,1 kW je dostupný pri 7 500 ot./min. a krútiaci moment vrcholí hodnotou 10,4 Nm pri 5 000 ot./min.; krivky výkonu aj krútiaceho momentu sú lineárne, s plynulým nárastom od stredných otáčok až po ich maximálnu hodnotu. Prevodovka je štvorstupňová a – v súlade s tradíciou modelu Super Cub – je radenie ovládané automatickou odstredivou spojkou, ktorá nepotrebuje spojkovú páku.

Motor modelu Super Cub C125 sa vyznačuje spotrebou 1,5 l/100 km (v režime WMTC), čo mu s nádržou s objemom 3,7 l poskytuje dojazd približne 245 km.

 

Technické parametre

 

MOTOR

Typ

Vzduchom chladený, štvortaktný, s rozvodom SOHC a s 2 ventilmi

 

Zdvihový objem

125 cm3

 

Vŕtanie × zdvih

52,4 × 57,9 mm

 

Kompresný pomer

9,3 : 1

 

Maximálny výkon

7,1 kW pri 7 500 ot./min.

 

Max. krútiaci moment

10,4 Nm pri 5 000 ot./min.

 

Olejová náplň

1,0 litra

 

PALIVOVÝ SYSTÉM

Karburácia

Elektronické vstrekovanie paliva PGM-FI

 

Objem palivovej nádrže

3,7 litra

 

Spotreba paliva

1,5 l/100 km (v režime WMTC)

 

ELEKTRICKÁ SÚSTAVA

Štartovanie

Elektrické

Batéria

12 V – 3,5 Ah

 

HNACIE ÚSTROJENSTVO

 

Typ spojky

Mokrá lamelová spojka a automatická odstredivá spojka

 

Typ prevodovky

4-stupňová

 

RÁM

Typ

Jednochrbticový oceľový rám

 

PODVOZOK

 

Rozmery (D × Š × V)

1 915 × 720 × 1 000 mm

 

Rázvor kolies

1 245 mm

 

Uhol prednej vidlice

26,5°

 

Závlek

71 mm

 

Výška sedla

780 mm

 

Svetlá výška

125 mm

 

Polomer otáčania

2,0 m

 

Pohotovostná hmotnosť

109 kg

 

ZAVESENIE KOLIES

 

Typ vpredu

26 mm teleskopická vidlica

 

Typ vzadu

Dva tlmiče

 

KOLESÁ

Typ vpredu

10-lúčové, z ľahkej zliatiny

 

Typ vzadu

10-lúčové, z ľahkej zliatiny

 

Pneumatika vpredu

70/90-17M/C 48P

 

Pneumatika vzadu

80/90-17M/C 50P

 

BRZDY

 

Typ vpredu

Jeden 220 mm hydraulický kotúč

 

Typ vzadu

130 mm bubnová

 

SVETLÁ

 

Svetlomet

LED

 

Zadné svetlo

LED

 

Všetky parametre sú predbežné a môžu byť bez predchádzajúceho upozornenia zmenené.

# Upozornenie: uvedené hodnoty sú výsledky namerané spoločnosťou Honda pri štandardných skúšobných podmienkach stanovených WMTC. Skúšky sú vykonávané na rovnej vozovke so štandardnou verziou vozidla, s jedným jazdcom a bez dodatočnej voliteľnej výbavy. Skutočná spotreba paliva sa môže líšiť v závislosti od spôsobu jazdy, údržby vášho stroja, poveternostných podmienok, stavu vozovky, tlaku pneumatík, inštalovaného príslušenstva, nákladu, hmotnosti jazdca a spolujazdca a ďalších faktorov.