NOVÝ KONCEPT HONDA CB4X

Nový koncept Honda CB4X

Rímske výskumné a vývojové stredisko spoločnosti Honda na veľtrhu EICMA hrdo predstavuje koncept CB4X

Už piaty rok v rade využíva spoločnosť Honda priestor na svojom stánku na veľtrhu EICMA označovaný ako ‘Design Studio’ na predstavenie niečoho celkom nového – v tomto prípade výrazného konceptu CB4X.

Experimentálny stroj, ktorého základom bol motív „zábava sedem dní v týždni“, v sebe spája prvky športového a cestovného motocyklu doplnené zdravou dávkou crossovera. Návrh pochádza z tvorivého pera Valeria Aiella a jeho tímu mladých dizajnérov a zrodil sa ako výsledok túžby preskúmavať a posúvať existujúce hranice.

CB4X sa vyznačuje dynamickými, no zároveň kompaktnými líniami, v jeho vzhľade sa spájajú na prvý pohľad protikladné požiadavky na motocykel určený na každodenné použitie v mestách, s ktorým si však jazdec počas víkendov môže zároveň užiť dostatok zábavy na horských cestách alebo na dlhších cestách.

Na pohon stroja sa použil klasický radový štvorvalec – prvok charakteristický pre krídlo Honda Wing. Palivová nádrž vystupuje vpred, ako kobra pripravená na útok na svoju korisť, zatiaľ čo štítok je plynulo nastaviteľný a integrovaný do kapotáže. Svetlomet je v kapotáži vedľa svetiel na denné svietenie (DRL) usadený ako diamant a vyžaruje z neho agresívna prepracovanosť. Elegantný hliníkový podsedlový rám zdôrazňuje krátku a ostrú zadnú časť, zatiaľ čo 17-palcové predné koleso prispieva k presnému riadeniu.

Honda CB4X je predstava zameraná na tých jazdcov, ktorí žijú športovou jazdou, ale nechcú sa vzdať možnosti relaxácie, cestovania vo dvojici bez ohľadu na čas alebo cieľ.

Testovacie motocykle

Čakáme na naskladnenie