CRF1100L Africa Twin

14 350 

Kategórie:

Predsezónna ponuka s bezplatným odvozom motocykla


Popis

Vyladená k dokonalosti

Čím väčšia výzva, tým väčšia odmena. Pustime sa do toho. Model CRF1100L Africa Twin inšpirovaný legendou Dakaru charakterizuje vysoký výkon, čierne detaily a úplne nové grafické prvky priamo z pretekov rely. Tento stroj je zrodený na to, aby ukázal, čo v ňom je, keď pôjde do tuhého.

OVLÁDNITE KAŽDÝ OKAMIH

Vieme presne, čo potrebujete: maximálny výkon a minimálnu hmotnosť vďaka menšej nádrži a ľahšej a agilnejšej kapotáži. Zaberie tam, kde ostatní zlyhávajú. Je to ideálny stroj do rôznych podmienok pri jazde v teréne. Nie je to však nič zložité. Všetko závisí od vás a vášho motocykla. Pripravte sa na novú a dobrodružnejšiu jazdu. Práve na ňu sme vyrobili model Africa Twin. Vieme, čo tento stroj dokáže.

Honda Africa Twin

Kompaktná pohonná jednotka

Osemventilový dvojvalcový motor SOHC dosahuje maximálny výkon 75 kW a krútiaci moment 105 Nm. Ohromujúci je však spôsob, akým tento motor reaguje. Vďaka 46 mm telesu škrtiacej klapky s optimalizovaným nastavením riadiacej jednotky je spojenie medzi pravou rukou a zadnou pneumatikou úplne presné. Či už potrebujete priľnavosť na štrku, alebo prechádzate serpentíny, máte k dispozícii maximálny výkon v každých otáčkach.

Honda Africa Twin

Navrhnutá na prekonávanie limitov

Hlavný rám a hliníková výkyvná vidlica inšpirovaná modelom CRF450R sú ľahké a tuhé. Presnú odozvu odpruženia zaisťuje 45 mm prevrátená predná vidlica Showa s nastaviteľným tlmením pri odskoku a kompresii. Zadný tlmič Showa, ktorý využíva zavesenie Pro-Link, umožňuje nastaviť tlmenie pri kompresii a roztiahnutí a aj predpätie pružiny pomocou ovládača v telese tlmiča.

Honda Africa Twin

Dokonalá konfigurácia

Model Africa Twin vám poskytuje kontrolu a jeho jadrom je inerciálna meracia jednotka (IMU) v 6 osiach, ktorá monitoruje motocykel pri brzdení, zatáčaní a zrýchľovaní. Výsledkom je ostré riadenie 7-stupňového systému HSTC a 3-stupňového systému riadenia trakcie (na zabránenie dvíhaniu predného kolesa) a náklonového ABS. K dispozícii máte štyri predvolené jazdné režimy – URBAN, TOUR, GRAVEL a OFF-ROAD – a dve plne prispôsobiteľné používateľské možnosti USER, ktoré vám umožnia upraviť si stroj podľa svojich predstáv.

Honda Africa Twin

Dvojspojková prevodovka (DCT)

Môžete si vybrať model Africa Twin s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou alebo s našou inovatívnou šesťstupňovou prevodovkou DCT, ktorá vám pomôže zaistiť nulový stres a hladké automatické radenie. Máte, prirodzene, možnosť prepnúť na bleskurýchle manuálne ovládanie pomocou aktivačných páčok na ľavej strane, ktoré sú ideálne ma radenie alebo zaistenie rýchlostných stupňov v teréne. Prevodovka DCT je navyše nanovo optimalizovaná na jazdu pri nízkych rýchlostiach v prvom a druhom rýchlostnom stupni a v prípade, že opustíte cestu, stlačením spínača G (na displeji TFT) znížite preklzávanie spojky, čím zvýšite trakciu a citlivosť zadného kolesa.

 

Honda Africa Twin

Dotykový displej TFT

Farebný 6,5-palcový displej ponúka úplne intuitívne ovládanie, ktoré máte na dosah ruky, a podporuje pripojenie smartfónov pomocou technológií Apple CarPlay®, Android Auto® a Bluetooth®.

Honda Africa Twin

Pokročilé technológie jazdy

Na želanie je k dispozícii naša šesťstupňová prevodovka DCT, novo optimalizovaná na dokonalé ovládanie v teréne. Plynulý automatický režim ponúka aj rýchle a jednoduché manuálne radenie. Systém náklonového ABS zvyšuje bezpečnosť a zahŕňa nastavenia pre jazdu v teréne.

Honda Africa Twin

Štandardný zadný nosič

Na praktických veciach záleží aj pri takom výnimočnom stroji, akým je Africa Twin. Súčasťou štandardnej výbavy je elegantný čierny zadný nosič, aby ste si na svoje ďalšie dobrodružstvo mohli vziať horný kufor alebo mäkkú tašku.

Honda Africa Twin

Agresívny dizajn v štýle rely

Pretekanie máme v krvi. Kompaktná agresívna kapotáž v štýle rely sa vyznačuje úžasnými novými prevedeniami laku, ktoré sú inšpirované naším víťazným modelom z Dakaru – CRF450 RALLY.

Honda Africa Twin

Dokonalý výkon v teréne

Stroj navrhnutý tak, aby dokázal vyvinúť maximálny výkon bez ohľadu na terén. Vyskúšajte si ostrú a svižnú jazdu, ktorú zaistí ľahký podvozok a príjemné odpruženie Showa s dlhým zdvihom.

Honda Africa Twin

Výkonný dvojvalcový motor

Motor s objemom 1 100 cm3 so služným krútiacim momentom v nízkych otáčkach, ktorý sa zosilňuje v strednom pásme a potom ponúka jeho prudký nárast až k maximálnemu výkonu v najvyšších otáčkach. Dokonalé spojenie s plynom navyše zlepšuje odozvu stroja a zabezpečí lepšiu trakciu zadnej pneumatiky.

CRF1100L Africa Twin – 2022 Technické údaje

 • Motor
  Vrtánie × zdvih (mm) 92,0 mm x 81,5 mm
  Príprava zmesi PGM-FI
  Kompresný pomer 10,1: 1
  Emisie CO2 (g/km) 112 g/km
  Zdvihový objem motora (ccm) 1084 cm3
  Typ motora Kvapalinou chladený štvortaktný radový dvojvalec s 8 ventilmi, 270° predsadením ojnicových čapov a rozvodom uni-cam
  Max. výkon 75 kW pri 7 500 otáčkach (95/1/EC)
  Max. krútiaci moment 105 Nm pri 6 250 otáčkach (95/1/EC)
  Kapacita oleja 4.9
  Štartér elektrický
  Vrtánie sacieho hrdla 46 mm

   

 • Kolesá
  Predné brzdy Dva 310-mm vlnovité plávajúce kotúče s hliníkovým unášačom a hydraulicky ovládaným radiálne uchyteným 4-piestikovým strmeňom s platničkami zo spekaného kovu, ABS
  Zadné brzdy 256-mm vlnovitý kotúč s hydraulicky ovládaným 2-piestikovým strmeňom s platničkami zo spekaného kovu.
  Predné zavesenie 45-mm obrátená vidlica Showa kartridžového typu, plne nastaviteľná, zdvih 230 mm
  Zadné zavesenie monobloková odlievaná hliníková kyvka so systémom Pro-Link s tlakovaným plynovým tlmičom, nastaviteľné predpätie a odskok, zdvih 220 mm
  Predné pneumatiky Bridgestone BATTLAX ADVENTURECROSS TOURER AX41T alebo Metzeler KAROO STREET
  Rozmer prednej pneumatiky 90/90-R21 dušové
  Rozmer zadnej pneumatiky 150/70-R18 dušové
  Zadná pneumatika Bridgestone BATTLAX ADVENTURECROSS TOURER AX41T alebo Metzeler KAROO STREET
  Predné kolesá 21M/C x MT2.15 vypletané s hliníkovým ráfom
  Zadné kolesá 18M/C x MT4.00 vypletané s hliníkovým ráfom
  ABS systém Náklonové dvojkanálové s IMU a vypínateľným ABS na zadnej brzde

   

 • Rozmery a hmotnosti
  Kapacita akumulátora (V – Ah) 12V-6Ah Li-ion batéria
  Uhol sklonu 27,5°
  Rozmery (D × Š × V) (mm) 2334 mm X 961 mm X 1391 mm
  Typ rámu Oceľový kolískový rám
  Objem palivovej nádrže (l) 18,8 litra
  Spotreba paliva 4,9 l / 100 km (WMTC)
  Svetlá výška (mm) 250 mm
  Pohotovostná hmotnosť (kg) 226 kg
  Výška sedadla (mm) štandardná výška 870 mm / znížená poloha 850 mm (možnosť dokúpiť nižšie 825 mm, alebo vyššie 895 mm sedadlo)
  Závlek (mm) 113 mm
  Rázvor (mm) 1575 mm

   

 • Prevodovka
  Spojka Viaclamelová v olejovom kúpeli, antihopingová
  Ovládanie spojky spojkové lanko
  Koncový prevod O-krúžková reťaz
  Prevodovka 6-stupňová
  Typ prevodovky 6-stupňová manuálna so stálym záberom
  Quick Shifter V ponuke originálneho príslušenstva

   

 • Prístroje a elektronika
  Systém zapaľovania Electronické zapaľovanie, digitálny tranzistor
  12V zásuvka V ponuke originálneho príslušenstva
  Svetlomety LED
  Prístroje LCD displej a 6,5 ​​” TFT dotykový multifunkčný prístrojový panel
  Zadné svetlo LED
  Denné svietenie áno
  Prisvetľovanie do zákrut nie
  Konektivita Bluetooth Audio a Apple CarPlay
  USB zásuvka Áno (USB typ A, 1,5A)
  Automatické vypínanie smeroviek áno
  Tempomat áno
  Upozornenie na núdzové brzdenie áno
  Bezpečnosť Immobilizér, (alarm je v ponuke orig. príslušenstva)